Misk Nail Spa Soru & Cevaplar

renklizebra

Salı günü Misk Nail Spa hakkında yazdığım yazıda, yorum olarak yazdığınız soruların cevaplarını alıyoruz şimdi Misk'ten.. ve birbirinden güzel nail art görselleri ile..

Ama öncelikle size süper bir haberim var. Misk'e bu kadar ilgi gelince ben de rica ettim, artık belli aralıklarla bize sezonun oje trendleri, el-ayak bakımı hakkında bilgiler verecekler. Belli aralıklarla Misk'in kaleminden yazılar okuyacağız :)

ebruli

* Sadece kaş aldırabilirsiniz. Kaş tasarımında hem kaş ve hem yüz şekliniz
önemli. Bütün bunlar göz önünde bulundurularak, sizin hayalinizdeki
kaşa yakın şekil veriliyoruz. Tabi bunu yapmak ilk seferinden mümkün
olmayabiliyor, bazen dolması gereken yerlerdeki kaşların uzaması bekleniyor.
Bu aralar kalın ve düz kaşlar moda olduğundan genellikle kaşların bazı
yerden uzaması gerekiyor.

yesil beyaz puantiyeli

* Kalıcı Oje, malesef dinimiz kurallarına ters düşüyor. Abdest almada bir
sorun oluyor. Amerika’da icat edilen bir sistem olduğundan ürünün bu tarafı
düşünülmemiş. Bizde hem normal oje isteyenlere de kalıcı oje alternatiflerimiz
var. Kim neyi arzu ederse :)

kırmızı beyaz puantiyeli

* Tüm metal aletlerimiz medikal bir dezenfektanla temizlendikten sonra,
medikal poşetlerle poşetlenip agzı ısıyla kapatılarak, hastanelerde kullanılan
ve dünyada 100% sterilizasyon sağlayan tek sistem olan OTOKLAV aletinin
içinde 2.4 Bar basınç ve 136 derecede 40 dakika poşetli şekilde steril oluyor.
(Kuaför salonlarında ve basit manikür salonlarında maliyeti çok yüksek
olan bu sistem malesef kullanılmıyor. Oralarda kullanılan ısı fırını ve mor
ışık KESİNLİKLE 100% sterilizasyon sağlamıyor) Sonra işlem esnasında
önünüzde açılıyor. İttirmeli manikürde kullandığınız tahta çubuklarımız, ayak
törpülerimiz, kağıt havlularımız, pedikür terliklerimiz, ayak banyolarımızın iç
koruyucuları hepsi tek kullanımlık. Bikini ve özel bölge ağdasında da hijyenik
sebeplerle herkese servis yapılan kavanoz ağda yerine kişiye özel ufak
ağdalar kullanıyoruz. Kişi önünde açılıyor ve sonrası için isim yazılıp tekrar
aynı kişiye kullanıyor.

pembeli leopar

* Nail Art ile ilgili fiyat listemiz salon menülerimizde (Sıla maske yaparken solunda görünen pembe menümüz) mevcut ve çok yakında yaptığımız nail art uygulamalarını anasayfamızda yeni bir galeride sizlerle paylaşacağız.

siyahlı yarım ay

* Yapılan bakımlarda ne ikram ediyoruz? Kışın bize özel ve herkesin tarifini sorduğu gizli karışım olan kış çayımız var. Başlıca içerisinde tarçın, zencefil, vanilya kakule içeriyor. Çok romantik çiçekli pembe fincanlarda kış çayı ikram ediyoruz. Yazın ise geçen yazda servis ettiğimiz ev yapımı zencefilli taze limonatamız olacak :)

renkliyarımay

* Evet randevu ile çalışıyoruz böylelikle her müşterimize gereken ihtimam ve özeni gösteriyoruz. Ama yine de Cadde’den geçerken şansınızı deneyebilirsiniz.
Buraya gelen kişiler kendilerini seven, değer veren kişiler olduklarından bunu sadece basit bir manikür-pedikür işlemi değil aslında günün koşuşturmasında uzaklaşmak, rahatlamak ve şımarmak için bir bahane olduğunu biliyorlar bu yüzden günler öncesinde randevularını alıyorlar.

kırmızılı french

* Tırnaklarınızdan memnun değilseniz bunda sıkılacak bir durum yok. Bizim işimiz “El ve ayaklarınıza mutluluk” vermek. Bu nedenle el ve ayaklarınızın ihtiyacı olan en doğru servis(ler)i vererek, sizi ve onları bu kapıdan mutlu mesut çıkartıyoruz.

manyetik oje

* Kaş boyama da Refectosil adlı Alman markasıyla çalışıyoruz. İster kaşlarda koyulaştırma isterse rengini açma işlemleri uyguluyoruz. Kaşlar için özel olarak üretildiğinden, saç boyası gibi yüksek oksidasyon (renk açmak için kullanılan bir madde) oranı yok böylelikle kaşa zarar vermeden açıyor. Uygulaması da; kaşınıza uygun boya karışımı hazırlanır kaş fırça ile sürülür 15 dakika beklenir ve ıslak pamuk ile temizlenir.Voila!!
Boyama işlemi; Kaşta eksik olan kısımları her ne kadar doldurmasa da yine de bir miktar koyuluk verebilir. Ama bu sorunun kesin çözümü ya kaş kalemi ve farlarıdır yada “uğraşamıyorum” derseniz kalıcı kaş kontürüdür. (istenirse bilgi verilebilinir).
Kaşları beslemek için ise aktarda hazırlatabileceğiniz yada kendinizin hazırlayabileceği ekonomik badem ve kayısı çekirdeği yağı karışımını her akşam gece yatmadan önce kaşlarınıza uygulayıp kaşları kaş fırçasıyla tersten fırçalayın. tersten fırçalamak önemli!! Böylelikle kaş köklerine masaj yapıp oraya kan hücum etmesine ve yeni kaşların çıkması için besleyici yağın cilt tarafından emilmesine yardımcı olabilirsiniz.

bulutlu

* Misk üye fiyatlarından nasıl yararlanabilirsiniz? MİSKart alarak tabiki. Senelik bir ücret vererek (60 TL) tüm sene boyunca %20 varan indirim fiyatlardan yararlanabilirsiniz hem de kartı aldığınız gün içindeki servislerinizden itibaren.Bir sonraki Klasik Manikürünüz de hediyemiz olur. Örneğin Klasik Mani&Pedi için 70 TL yerine 55 TL, doğal peelingli (Erguvan Çiçeği, Sütlü Lavanta ve Hindistancevizi-Ananas) Mani&Pedi, arzu ettiğiniz renk Essie’lerle (3 kansirojen madde içermeyen trendy ojeler) 87 TL yerine 70 TL ödersiniz. Verdiğimiz tüm servisler (Kaş tasarımınından, ağdaya, kirpik permasından, el ayak masajına kadar hepsi için) üye fiyatlarından yararlanırsınız.
Yukarıda da anlattığımız gibi hijyen meselesine takığız ve her türlü detayı düşünüyoruz. O yuzden sizin de içiniz rahat olsun. Kendi ürünlerinizi getirmek konusunda da bunların hiçbirine gerek yok çünkü bizim peelinglerimizi ve losyonlarımız bize özel üretiliyor içinde paraben koryucuları içermiyor. Gördüğünüz, kokladığınız ve denediğinizde yemek isteyeceksiniz ve kendi peelingleriniz artık sizi heyacanlandırmayacaklar. Hiç şüpheniz olmasın.

cizgili seker

* Misk çalışanları suratsızlar mı? İnsanın kendi kendini meth etmesini hoş değildir. O yuzden bu sorunun cevabı Sevgili Sılaya bırakıyorum. // Cevap veriyorummmm!! Hayır değiller, aksine çok şekerler.. :) Suratsızlık ve fazla ısrar arasında ince bir çizgi vardır hani.. tam nerede durmaları gerektiğini biliyorlar, o yüzden çook keyifli :)

kahveli yarım ay

* Maske uygulamasında elimizde eldiven yok evet ama hijyenik olmadığımız anlamına gelmez. Çünkü salonumuzun baş köşesinde olan (fotograflarda malesef gözükmüyor) lavabomuzda her çalışanımız her işlem öncesi müşterinin gözü önünde ellerini medikal bir sabunla yıkar. En iyi temizlik sabundur. Herkeste kullanılan, tek kullanımlık olmayan ve otoklava giremeyen (kağıt, plastik ısı dolayısıyla giremeyor otoklava) her türlü aleti medikal dezenfektanla dezenfekte ediyoruz. Bu solüsyonlar %99.9 bakteri ve mikroplardan arındırıyor. Masaj, maske bu türü işlemlere karşılıklı elektrik alışverişi önemlidir. Eldiven ise bu enerjiyi bloke ettiğinden bu tür işlemlerde kullanmıyoruz herkes gibi.(Eldivenle masaj yada spa bakımı yapan kimse gördünüz mü hiç?)

(siu notu! hemen görselleri ekliyorum :)))

photo

photo-1

* Son olarak tırnagını yemeyi seven kişiler için söyluyoruz. Takma tırnak takıldığında tırnaklarınızı yiyemeyeceğinizden ve o şekilde uzayacagından takma tırnak çıktığında alttan uzamış tırnağınızda çıkar. Yeterki seiz onları rahat bırakın hayatın tadını çıkarın .

kahveliyarımay

El ayak bakımı, oje trendleri hakkında öğrenmek istediklerinizi misk@misknailspa.com’a yazabilirsiniz memnuniyetle yardımcı olmaya çalışırız.

Misk Nail Spa- Ceren


Ayrıca Misk'i merak edenler, video olarak görmek isteyenler için Misk Nail Spa'nın facebook sayfasındaki videoyu buradan izleyebilirler..CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder