Diy – Kendin Yap – Doğumgünü Dekoru


Lily’nin doğumgünü hazırlıkları sırasında en fazla yorum ve soru alan sanırım dev 1′i nasıl yaptığım ile ilgili oldu :) Deliyim sanırım :)) O 1′in aslında daha büyük olduğunu, yaparken küçülttüğümü söylesem? :)))
O da taşıması kolay olsun diye.. :))

Hazırlıklar sırasında biz yeni bir televizyon aldık.. sonra onun kutusunu illa doğumgününde kullanırım bir şey yaparım diye düşündüm. Aklımda daha farklı bir şey vardı ama o daha uğraştırıcı bir şey olduğu için aslında basite kaçarak ’1′ yapmaya karar verdim.. Gaza gelip Lily Deniz yazsam ne olacaktı düşünemiyorum :)Önce kartonun üzerine ’1′ şeklini çizip kesmeye başladım. Yalnız benim gibi derinlik vermek istiyorsanız iki tane çizeceksiniz..Sonra kenarlarından bıçak yardımı ile kestim.. Makasla olmadı çünkü karton çok sert geldi :/Boyutunun anlaşılması için yanında poz da verelim :)


Daha sonra güçlü kuvvetli bir eş yardımı ile kalan kartonlardan parçalar keserek iki tane çizdiğimiz ’1′ i birleştiriyoruz.. :p


Bolca koli bandı ile sağlamlaştırıyoruz..


Daha sonra kutuyu tüllerin arasından kartonun gözükmemesi için pembe kağıt ile kapladım..


Yaklaşık olarak 50 mt pembe tül alıp belli bir ölçüde kestim.. Her tarafını kaplamak istemezseniz daha az tül de yeterli olacaktır.


Kesilen tülleri buruşturarak gül gibi bir şekil yapıp slikon tabancası ile yapıştırıyoruz..


Ve sonra istediğiniz yerde dekor olarak kullanabilirsiniz :)CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder